top of page

У 2022-2023 навчальному році у закладі  здійснюється моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно вимог  Базового компоненту дошкільної освіти. 

Мета моніторингу - виявлення ступеня відповідності результатів діяльності ЗДО стандартам і вимогам дошкільної освіти.

img20230223_10220300.jpg

У 2020-2021 н. р. підготовлено до школи 31 першокласник. Випускники закладу мають достатній рівень розвитку емоційно-вольової сфери. У них переважає оптимістичне самопочуття, вони розуміють свій емоційний стан, адекватно реагують на різні життєві ситуації. Ці якості необхідні дитині для швидкої адаптації у школі. Учбова мотивація у старших дошкільників висока, у дітей сформовані зачатки рефлексії, вони впевнені у своїх можливостях.

Систематична  робота з дітьми сприяла  формуванню у них шкільної мотивації, підвищення самооцінки та працездатності, рівня самостійності та самоконтролю. 

За попереднім обстеженням у більшості дітей сформована самооцінка, самосприйняття, помірковане ставлення до критики, помилок, труднощів.

За допомогою кваліметричної моделі у жовтні 2020 та квітні 2021 р. було проведено моніторингове дослідження дітей старшого дошкільного віку та складено протоколи оцінювання рівня сформованості компетенцій дитини старшого дошкільного віку, що дало змогу спланувати роботу педагогів та визначити напрямки роботи покращення знань дошкільників. Під час моніторингового вивчення виявлено, що діти проявляють інтерес до навчання, майже всі легко йдуть на контакт, комунікабельні, легко вступають у відносини з однолітками та дорослими людьми і вільно почувають себе у соціумі.

Моніторинг здійснювався за кваліметричною моделлю, психологічна готовність вивчалася за методикою методикою А.Керна - Я.Йерасека .

Результати моніторингу

рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку

(за кваліметричною моделлю)

1 оцінювання

(обстежено  30 дошкільників)

Високий

14 дітей  - 50.4%

Достатній

10дітей - 36%

Середній

6 дітей - 21.6%

Низький

0 дітей - 0%

2 оцінювання

(обстежено 29 дошкільників)        

Високий

19 дітей - 68.4%

Достатній

7 дітей - 25.2%

Середній

3 дитини - 10.8%

Низький

0 дітей - 0%

За результатами вивчення психологічної готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі:за графічним субтестом  36% мають вищий за середній рівень; на середньому рівні 55%; 1 дитина отримала результат нижче норми. За вербальним субтестом високий рівень продемонстрували 18 осіб (90%), одна дитина потребує додаткової діагностичної та розвиваючої роботи.

bottom of page