Батьки мають право обирати заклад освіти відповідно до ст. 55 Закону України "Про освіту"
Документи для зарахування в
заклад дошкільної освіти:
1. Заява від батьків або осіб, які їх замінюють (згідно зразка).
2. Копія свідоцтва про народження завірена завідувачем.
3. Довідка від лікаря-педіатра або сімейного лікаря закладу охорони здоров'я із засвідченням факту, що дитина здорова.
4. Форма №063/о "Карти профілактичних щеплень" (копія), згідно листа МОЗ України від 29.03.2018 №111-01/89.
5. Копія рішення або посвідчення про пільги ( для пільгової категорії дітей)
До пільгових категорій відносяться:
-
Діти – інваліди, які не мають протипоказань до відвідування ЗДО;
-
Діти учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, потерпілих від екологічного та іншого лиха, аварій, катастроф;
-
Діти, які перебувають під опікою;
-
Діти з багатодітних та малозабезпечених сімей;
-
Діти військовослужбовців, що брали безпосередню участь у проведенні АТО;
-
Діти із сімей внутрішньо переміщених осіб.
Шановні батьки!
З 2013 року діє електронна реєстрація дітей дошкільного віку, яка дає можливість подати заявку до будь-якого закладу дошкільної освіти міста з метою постановки на облік, яка є основою формування черговості. Для цього Вам варто, використовуючи Інтернет, заповнити анкету, прикріпити до неї скановані копії належних документів або представити ксерокопії у десятиденний термін. Після цього надіслані дані вносяться до системи під індивідуальним номером. І Ви маєте змогу відстежувати місце вашої дитини в електронній черзі через Інтернет, що забезпечує прозорість влаштування до закладів. Подавати заявку можна лише в один заклад дошкільної освіти. При необхідності, обраний заклад освіти можна змінити, звернувшись до завідувача в обраному закладі.
Як працювати із системою електронної реєстрації
1.Вхід на сайт електронної реєстрації http://dnz-reg.nz.ua
2.Реєстрація на сайті одного з батьків дитини.
3. Перегляд та вибір закладу дошкільної освіти:
перегляд списку всіх закладів дошкільної освіти певного населеного пункту;
ознайомлення з інформацією про обраний заклад;
перегляд електронної черги до ЗДО.
4. Подача на постановку до черги:
внесення інформації про дитину;
вибір бажаного закладу;
вибір бажаного року зарахування до дитячого садка;
внесення серії та номера свідоцтва про народження обов’язкове (щоб запобігти реєстрації в електронній черзі двох або більше осіб під одними і тими самими персональними даними);
для підтвердження введеної інформації додати скановану копію документа (свідоцтва про народження дитини, документа, що підтверджує наявність пільг);
внесення інформації про представника дитини.
5.Відстеження місця заявки у черзі на сайті.
6. Отримання електронною поштою відомостей про перевірку, прийняття та інші дії із заявою.
Правила для батьків
Поважати гідність своєї дитини та інших дітей закладу.
Своєчасно приводити дитину до закладу дошкільної освіти. Про можливе запізнення попереджати завчасно.
Поважати людську гідність і професійну честь працівників закладу дошкільної освіти. Виявляти до них повагу в присутності дитини.
Неприпустимо розмовляти в ЗДО ненормативною лексикою та підвищеним тоном будь з ким - батьками, дітьми, працівниками.
Виконувати рекомендації педагогічних та медичних працівників ЗДО щодо розвитку, виховання, зміцнення здоров'я дитини та її гігієни.
Про відсутність дитини через хворобу або сімейні обставини та прихід її після відсутності обов'язково попередити заздалегідь. Адже завідувач закладу затверджує меню та кількість дітей на харчування за даними попереднього дня.
Про відсутність дитини через інфекційне захворювання терміново повідомити в заклад дошкільної освіти з метою термінової обробки групового приміщення та запобігання захворюванню інших дітей.
У шафі дитини мають бути гребінець та носова хустинка, а на верхньому одязі - петелька. Також у дитини раннього або молодшого дошкільного віку має бути змінне взуття та одяг, у дитини старшого дошкільного віку - за потреби.
Дитині заборонено приносити до закладу дошкільної освіти дрібні іграшки, монети, насіння рослин, гострі предмети та пігулки. Тому слід щодня перевіряти кишені дитини.
З метою збереження життя і здоров'я дітей, запобігання травматизму заборонено пересуватися на транспортних засобах територією закладу освіти та приходити з будь-якими домашніми тваринами.
Приводити дитину до закладу дошкільної освіти в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру її ноги та санітарно-гігієнічним вимогам. З метою запобігання травматизму заборонено одягати дитині шльопанці, незручне взуття.
Приводити до закладу дошкільної освіти здорову дитину. Слід повідомляти вихователям про стан здоров'я дитини вдома, про будь-які падіння та ушкодження, а також скарги дитини на погане самопочуття.
Батьки або особи, які за їх дорученням приводять дитину до закладу мають передати дитину вихователеві або працівникові, який приймає дітей у цей час.
Неприпустимо відправляти дитину до закладу дошкільної освіти саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, яка за їх дорученням прийшла за дитиною. Слід заздалегідь поінформувати вихователя про осіб, яким батьки доручають приводити дитину до закладу та забирати її з нього. За потреби таке доручення оформлюють письмово.
Неприпустимо залишати дитину саму в роздягальній кімнаті групового приміщення. Якщо запізнилися на ранкову гімнастику, слід дочекатися, коли діти вашої вікової групи повернуться, та передати дитину вихователеві.
Вихователь не має права віддавати дитину неповнолітнім дітям та батькам у нетверезому стані. Вихователь та сестра медична старша оглядають дитину з метою своєчасного виявлення ознак захворювання (сипу, розчісувань, запалення очей тощо), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча тощо], тілесних ушкоджень (синьці, подряпини, гулі тощо). Якщо під час ранкового прийому у дитини виявлено ознаки захворювання, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
Ранковий туалет дітей потрібно робити вдома. Батьки мають приводити дітей до закладу дошкільної освіти чистими, охайно вдягненими.