top of page

 Увага! Оскільки 11 лютого 2023 року Президентом України підписано закон про продовження строку дії воєнного стану в Україні з 19 лютого 2023 року строком на 90 діб і воєнний стан в Україні продовжено  до 20 травня 2023р., освітній процес і надалі проводитиметься офлайн та онлайн (на освітній платформі - classroom). Режим роботи закладу лишається без змін.

Змінено режим роботи закладу
у з`язку із введенням воєнного стану в країні



На час дії воєнного стану 
режим роботи садочка короткотривалий:
з 8.00 до 12.00


Форма навчання в закладі змішана: очно -  дистанційна.                 Організація освітнього процесу, очно, буде відбуватися в 1 різновіковій групі відповідно методики роботи з дітьми різного віку в різновіковій групі. з додержанням  
рекомендацій листа ДСНС України від 14.06.22 № 03-1870/162 - 2 "Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти".

Дистанційно освітній процес буде здійснюватись на освітній платформі -  classroom  з кожною віковою групою окремо.

Дистанційна форма освіти – це організація освітнього процесу із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій у зручний для здобувачів освіти спосіб і час.

АДАПТАЦІЯ ДИТИНИ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА -                              допоможемо разом

1. Віддавати дитину в дитячий садочок краще в теплу пору року, коли діти більшість часу проводять на прогулянці.  За тиждень-два привчити дитину до режиму, який встановлено в садочку і ввести в раціон дитини блюда, які готують в садочку. Дитина повинна звикнути прокидатися зранку (наприклад, о 7:00), спати вдень з 13:00, снідати і обідати приблизно в той же час, що і в садочку.

 

2.  Навчіть малюка одягатися, роздягатися, їсти ложкою, відучіть від одноразових підгузків. Сформувати позитивну установку на садочок. Це дуже важливий пункт! Ніколи не лякайте дитину садочком. Такі фрази, як: “Заспокойся, бо відведу в садок”.Розповідайте дитині про садочок, гуляйте біля нього, спостерігайте за дітьми на майданчику в дитчяому садку, коментуючи все, що побачили.

 

3. Не обманюйте дитину! Говоріть так, як є. Не варто дуже розхвалювати садочок, щоб потім у дитини не було розчарування. “Так, ти прийдеш в групу, а там багато діток. Спочатку ти нікого не знатимеш, але вихователька допоможе подружитись і вам буде весело!”. “Так, тобі доведеться бути в садочку без мами, я теж буду сумувати за тобою, але ввечері я обов’язково за тобою прийду!” — ось так краще розмовляти з дитиною.

4. Навчіть дитину відпускати маму, гратися самій іграшками.  Діти, які ніколи не розлучалися з мамою, так само, як і ті, у яких був невдалий досвід такого розлучення, можуть довше адаптовуватися до дитячого садочка.

 

5. Навички спілкування. Покажіть дитині, як ділитися іграшками, як просити іграшку, як звертатися до дорослих. Для підготовки дитини до дитсадка, відвідайте садок разом з дитиною декілька разів у вільний час, пограйтесь з дітьми такогож віку на прогулянці, поспілкуйтесь із вашим майбутнім вихователем.

 

6. Спілкуйтеся з вихователями з повагою і доброзичливо. Прийшовши в дитячий садок вперше, дитина повинна відчути і зрозуміти, що вихователь — це “добра тьотя”, бо мама з нею привітна, спокійна і доброзичлива.

 

7.Обов’язково прощайтесь, не тікайте, залишаючи дитину. Це стосується не тільки дитячого садка, але і будь-яких моментів розлучення. Дитині набагато легше зрозуміти, що мама іде і скоро повернеться, ніж збагнути, куди мама раптово поділася.Не порушуйте звички на перших порах, навіть погані (смоктання пальця, соски і т.п.) Якщо ваш малюк смокче соску, палець чи має ще якусь звичку, не намагайтесь відучити від неї паралельно з вступом до ЗДО. Так ви додаєте ще один стрес вашій дитині. Зачекайте поки дитина адаптується до садочка, тоді займіться звичками.

 

8. Малюку, який почав ходити в дитсадок, приділяйте більше уваги, тепла, ласки, більше обіймайте, демонструйте свою любов, більше часу проводьте разом. Таким чином ви компенсуєте ту нестачу мами протягом дня і ще раз переконуєте, що мама продовжує любити, а не покидає в садочку, бо більше не любить.

 

9. Якщо дитині важко розлучатися з мамою, нехай відводить до дитсадка тато, бабуся чи ще хтось. Хоча б на перших порах.

 

10. Пам’ятайте, ДИТИНА ВІДЧУВАЄ ВАШУ ТРИВОГУ! Тому стояння під дверима групи і прислухання до того, що там відбувається, ходіння навколо садочка і “заглядання у вікна” ні до чого хорошого не приведе. Дитина, котра відчуває мамину тривогу чи страх, починає сама боятися і думати, що в садку з нею може трапитися щось неприємне.

 

11. Приймати почуття дитини. Виключити нотації, переконання… Якщо дитина плаче в садку, сумує за мамою, ніколи не заперечуйте її почуття, не немагайтесь зразу ж переконати, що ці почуття марні. Просто прийміть їх, покажіть, що ви розумієте, що це нормально так відчувати. Скажіть: “Так, я бачу, ти дуже сумував / сумувала!” “Тобі було страшно, сумно, печально…”  

DSC00581.JPG

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей

Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів.

Повинна бути чиста нижня білизна.

Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.

Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.

Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.

Обличчя повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.

Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.

 

До того, як віддавати свою дитину в дитсадок, навчіть її:

- самостійно їсти і користуватися серветкою,

- з незначною допомогою мити руки ї витирати їх,

- проситися в туалет,

- користуватися носовичком,

- самостійно знімати і одягати колготи, шкарпетки, шапку, черевики,

- акуратно складати свій одяг,

- бережно ставитися до речей,

- складати іграшки.

Також навчіть дитину розрізняти і правильно показувати іграшки, меблі, одяг, посуд, частини власного тіла. Вчіть дитину розмовляти неквапливо і зрозуміло.

Ці вміння допоможуть дитині легше і швидше адаптуватися до дитячого садка.

Що потрібно мати дитині?

Носові хусточки.

Купуйте їх з запасом, бо губитимуться вони часто. Або запасіться паперовими серветками.

Тапочки.

Тапочки повинні бути з задником і щільно облягати ступню. Не допускається взуття "на виріст", яке велике на дитину, взуття без задника.

Піжама.

Піжама має бути з натуральних тканин, вільного крою. Для сну мають бути окремі легкі шкарпетки. І не забувайте щотижня забирати піжаму додому на прання.

Змінний одяг.

У дитини в шафці завжди повинен бути змінний одяг. Обов'язково мають бути колготи, кофтина, комплект спідньої білизни (для найменших - кілька комплектів).

Одяг на щодень.

Для садочка найбільше підходить одяг зі знімним "верхом", щоб можна було роздягнути дитину, коли їй буде жарко. Легка сорочка і більш тепла кофтина ідеальні для хлопчика. Для дівчаток так само гольфик і кофтина, а от замість спідниці, яка буде крутитися і з якої буде вилазити блузка, краще одягти сарафан - це найзручніший для дівчаток одяг. Для літа дівчаткам, знову ж таки, найкраще одягти сарафанчик, а хлопчикам - шортики й маєчку. Панамка, кепка або хустинка влітку обов'язкові.

Святкове вбрання.

Тепер про одяг для свят. Обов’язково в гардеробі дитини має бути білий гольфик і білі колготки (як для дівчинки, так і для хлопчика) і, звісно, чорний костюм для хлопчика і нарядна сукня для дівчинки. Цей одяг буде в нагоді і на свято, і на відкрите заняття, і для фотографування. Не поспішайте шити одяг для костюмованих свят - запитайте вихователя, яку роль гратиме дитина, порадьтеся, яким має бути її костюм.

Старайтеся, не обурюючись, виконувати всі вимоги вихователя.

Якщо треба щось принести для костюма на ранок чи інше свято, зробіть це. Дитина не повинна почуватися гіршою за інших, заздрити їм або соромитися своїх батьків.

                                                                                 Азбука виховання

 

А – азбуку виховання повинні знати всі батьки

*****

Б – будьте при дітях обережними усвоїх вчинках

*****

В – вас запитують – уважно слухайте, дайте відповідь

*****

Г – говоріть із дитиною у зрозумілій для неї формі

*****

Д – дайте можливість дитині виявити самостійність

*****

Є – єдність між педагогами і членами сім’ї – запорукауспішного виховання

*****

Ж – життя дитини повинно бути заповненим посильною працею, роботою

*****

З – знайте: основи виховання закладаються з ранньогодитинства

*****

І – ігри для дитини – запорука здорового фізичного розвитку

******

К – корисно знати – любов до дитини має бути поміркованою

*****

Л – любов до землі, рідного краю виховуйте з дитинства

*****

М – мама і мир – найдорожче для дітей

*****

Н – ніколи не говоріть дітям неправду

*****

О – одяг дітей має бути охайним

*****

П – прагніть бути з дітьми завжди справедливими

*****

Р– розмовляйте з дітьми частіше, співайте разом

*****

С – стежте за своєюповедінкою, бо діти наслідують вас

*****

Т – трудитися дітей навчайте з раннього віку

*****

У – успіх у вихованні залежить від здорової атмосфери всім’ї

*****

Ф – фізкультура для дитини повинна стати  улюбленим уроком

*****

Х – хай завжди дитина відчуває інтерес до себе

*****

Ц – цілеспрямованість у вихованнідопоможе досягти значних успіхів

*****

Ч – частіше бувайте з дитиною наприроді

*****

Ш – шум – ворог здоров’я дитини

*****

Щ – щастя і радість дітей –у  ваших руках

*****

Я – якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, справедливою, чесною,

ставилась до всіх з любов’ю,самі намагайтесь дотримуватись усіх цих порад.

bottom of page